SivukarttaPalaute
Uutiset
Tulosta sivuEtusivu / Uutiset / Lions Clubien SM-lentopalloturnauksen tulosseuranta (la) tässä tiedostossa
 

Lions Clubien SM-lentopalloturnauksen tulosseuranta (la) tässä tiedostossa

Lions Clubien SM-lentopalloturnaus Salossa 25.-26.4.2015

Tulosseuranta

.

HUOM! Tiedoston lopussa ennakointia sunnuntain ohjelmista!

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

.

Lohko A, joukkueet ja tilanne

(joukkue, pelatut ottelut, voitot, sarjapisteet, erien erotus)

1) Marttila 4 / 4 / 8 / +7 (menee lohkoykkösten vertailuun)

2) Mynämäki 4 / 3 / 7 / x (menee lohkokakkosten vertailuun)

3) Ikaalinen/Kyrösjärvi 4 / 2 / 5 / x

4) Vesilahti 4 / 1 / 2 / -5

5) Hausjärvi 4 / 0 / 1 / x

.

lauantaina 25.4.2015

Marttila - Vesilahti 2 - 0 (21-12, 21-14)

Mynämäki - Hausjärvi 2 - 0 (21-15, 21-16)

Ikaalinen - Marttila 0 - 2 (21-23, 13-21)

Vesilahti - Mynämäki 0 - 2 (12-21, 13-21)

Hausjärvi - Ikaalinen 0 - 2 (15-21, 15-21)

Marttila - Mynämäki 2 - 1 (13-21, 21-15, 11-4)

Vesilahti - Hausjärvi 2 - 1 (17-21, 21-15, 11-8)

Ikaalinen - Mynämäki 1 - 2 (24-22, 18-21, 5-11)

Marttila - Hausjärvi 2 - 0 (21-19, 21-15)

.

sunnuntaina 26.4.2015

Vesilahti - Ikaalinen

.

.

Lohko B, joukkueet ja tilanne

(joukkue, pelatut ottelut, voitot, sarjapisteet, erien erotus)

1) Saarijärvi/Palvasalmi 4 / 4 / 8 / x (menee lohkoykkösten vertailuun)

2) Urjala 4 / 3 / 7 / x (menee lohkokakkosten vertailuun)

3) Tammela/Jokioinen: 4 / 2 / 4 / -1

4) Virrat/Toriseva 4 / 1 / 2 / x

5) Oripää 4 / 0 / 3 / x (keskeyttää turnauksen lauantain jälkeen pelaajapulan takia, lopullinen sijoitus 20.)

.

lauantaina 25.4.2015

Urjala - Saarijärvi 1 - 2 (15-21, 21-19, 7-11)

Tammela - Virrat/Toriseva 2 - 0 (21-12, 21-13)

Oripää - Urjala 1 - 2 (14-21, 24-22, 6-11)

Saarijärvi - Tammela 2 - 0 (21-13, 21-17)

Virrat/Toriseva - Oripää 2 - 1 (19-21, 21-16, 11-8)

Urjala - Tammela 2 - 0 (21-14, 21-13)

Saarijärvi - Virrat/Toriseva 2 - 0 (21-13, 21-13)

Oripää - Tammela 1 - 2 (18-21, 21-11, 7-11)

Urjala - Virrat/Toriseva 2 - 0 (21-16, 21-18)

Saarijärvi - Oripää 2 - 0 (21-18, 21-11)

.

.

Lohko C, joukkueet ja tilanne

(joukkue, pelatut ottelut, voitot, sarjapisteet, erien erotus)

1) Heinävesi/Kerma 4 / 4 / 8 / x (menee lohkoykkösten vertailuun)

2) Alajärvi/Järviseutu 4 / 3 / 7 / x (menee lohkokakkosten vertailuun)

3) Alavus/Salmi 4 / 2 / 5 / x

4) Peräseinäjoki 4 / 1 / 3 / x

5) Haukivuori 4 / 0 / 0 / x

.

lauantaina 25.4.2015

Peräseinäjoki - Heinävesi 0 - 2 (14-21, 15-21)

Alavus - Haukivuori 2 - 0 (21-12, 21-16)

Alajärvi - Peräseinäjoki 2 - 0 (21-8, 21-19)

Heinävesi - Alavus 2 - 1 (11-21, 21-11, 14-12)

Haukivuori - Alajärvi 0 - 2 (12-21, 14-21)

Peräseinäjoki - Alavus 1 - 2 (19-21, 21-14, 8-11)

Heinävesi - Haukivuori 2 - 0 (21-15, 21-13)

Alajärvi - Alavus 2 - 0 (21-9, 21-10)

Peräseinäjoki - Haukivuori 2 - 0 (21-19, 21-12)

.

sunnuntaina 26.4.2015

Heinävesi - Alajärvi (pelattiin jo lauantaina) 2 - 1 (15-21, 21-13, 11-9)

.

.

Lohko D, joukkueet ja tilanne

(joukkue, pelatut ottelut, voitot, sarjapisteet, erien erotus)

HUOM! lohkossa vielä 2 ottelua pelaamatta

Virrat 3 / 3 / 6 / x

Vantaa/Kaivoksela 4 / 2 / 5 / x

Loimaa/Tähkä 4 / 3 / 6 / x

Viiala 4 / 1 / 2 / x

Kiihtelysvaara 3 / 0 / 0 / x

.

lauantaina 25.4.2015

Loimaa - Kiihtelysvaara 2 - 0 (21-6, 21-10)

Vantaa - Viiala 2 - 0 (21-12, 21-19)

Virrat - Loimaa 2 - 0 (21-18, 21-11)

Kiihtelysvaara - Vantaa 0 - 2 (7-21, 9-21)

Viiala - Virrat 0 - 2 (16-21, 8-21)

Loimaa - Vantaa 2 - 1 (14-21, 22-20, 11-7)

Kiihtelysvaara - Viiala 0 - 2 (17-21, 15-21)

Virrat - Vantaa 2 - 0 (21-15, 21-6)

.

sunnuntaina 26.4.2015

Loimaa - Viiala

Kiihtelysvaara - Virrat

.

HUOM!

Alkulohkojen loppujärjestys määräytyi seuraavasti:

1. otteluvoitot

2. sarjapisteet

3. erien erotus

4. eräpisteiden erotus

5. keskinäinen ottelu

6. arpa

.

LC_avajaiset2015.jpg - pienennetty

Turnauksen avajaiset Salohallissa lauantaina klo 10.30. Marttilan kunnan tervehdystä tuomassa kunnanvaltuuston puheenjohtaja Reino Lindqvist.

.

Sunnuntain 26.4. jatko-ohjelmia:

kenttä 1:

9.00 Vesilahti - Ikaalinen (alkulohkon päätösottelu)

9.45 Hausjärvi - Oripää (Oripää luovuttaa, peliä ei pelata, Hausjärvi merkitään voittajaksi)

10.30 paras lohkovoittaja - huonoin lohkokakkonen (paljon vaihtoehtoja ennen su-aamua)

11.15 kolmanneksi paras lohkovoittaja - Mynämäki

.

kenttä 2:

9.00 Loimaa - Viiala

9.45 Kiihtelysvaara - Virrat (alkusarjan lohkon D päätösottelut)

10.30 Haukivuori - alkulohkon D viitonen

11.15 Peräseinäjoki - alkulohkon D nelonen

.

kenttä 3:

9.00 tähän merkitty ottelu Heinävesi - Alajärvi pelattiin jo eilen

9.45 Vesilahti tai Ikaalinen - Virrat/Toriseva

10.30 toiseksi paras lohkovoittaja - Urjala

11.15 neljänneksi paras lohkovoittaja - Alajärvi

.

Alkulohkojen voittajien vertailua:

lohko D: Virrat, 3 ottelua, 3 voittoa, 6 pistettä, erät 6 - 0

lohko B: Saarijärvi, 4 ottelua 4 voittoa, 8 pistettä, erät 8 - 1, eräpisteet +49

lohko A: Marttila, 4 ottelua, 4 voittoa, 8 pistettä, erät 8 - 1, eräpisteet +39

lohko C: Heinävesi, 4 ottelua, 4 voittoa, 8 pistettä, erät 8 - 2

.

Alkulohkojen kakkosten vertailua:

lohko C: Alajärvi, 4 ottelua, 3 voittoa, 7 pistettä, erät 7 - 2, eräpisteet +50, sunnuntain jatkokaavion tunnus E

lohko A: Mynämäki, 4 ottelua, 3 voittoa, 7 pistettä, erät 7 - 3, eräpisteet +30, sunnuntain jatkokaavion tunnus F

lohko B: Urjala, 4 ottelua, 3 voittoa, 7 pistettä, erät 7 - 3, eräpisteet +25, sunnuntain jatkokaavion tunnus G

.

lohko D: (tästä kolmikosta tulee lohkon kakkonen)
Loimaa 3 ottelua, 2 voittoa, 4 pistettä, erät 4 - 3
Vantaa 4 ottelua, 2 voittoa, 5 pistettä, erät 5 - 4
Viiala 3 ottelua, 1 voitto, 2 pistettä, erät 2 - 4

Julkaistu: 24.4.2015 23:24

 
Helenankatu 17 - 24240 - SALO - 045 110 2253 - toimisto(a)lpviesti.fi - © LP Viesti