SivukarttaPalaute
 

LP Viestin Mestaruusliigajoukkue 2017-18, LP SALO in Champions League 2018

(tietoja päivitetty viimeksi 20.10.2017 / data last updated 20.10.2017)

nronimiikäpituuspelipaikka
pelatut
liigaottelut
mitalit
(M-liiga/S.cup)
CEV-ottelut
(SalVie/LP Vie)
x. kausi
LP Vie
#nameageheightpositiongames in FINCLmed. in FCL/FCCEV-gamesseas. in LP
1Viktoriia Tuchashvili (UKR)36178passari1033+0+0 / 2+117 (59 yht.)4.
2Hillaelina Hämäläinen29163libero3726+0+3 / 6+1358.
3Roosa Heikkiniemi16175yleispelaaja180+0+0 / 0+011.
4Noora Kosonen24182yleispelaaja1875+1+0 / 4+2327.
5Eeva Puukka28185keskipelaaja3380+2+3 / 0+21 (9 yht.)1.
7Anna Czakan21183keskipelaaja611+1+0 / 2+093.
8Elina Käsnänen C29179passari1442+0+1 / 3+074.
9Tuuli Kukkonen18175yleisp. (/ lib.)341+0+0 / 1+052.
10Saana Lindgren17188hakkuri211+0+0 / 1+042.
11Pilvi Kettunen21185keskipelaaja161+0+0 / 1+052.
12Kertu Laak (EST)19188hakkuri2 (136 EST)0+0+0 / 0+01 (10 EST,yht 11)1.
13Ronja Heikkiniemi18182yleispelaaja1052+1+0 / 2+094.
17Ella Eloranta21184yleispelaaja512+0+0 / 1+153.
keskiarvoja22,8180,5

111,7

Hanhivaara_logo.jpg

Salon Viesti / LP Viesti, maratontaulukko
päivitetty su 8.10.2017
kausia pelattuna
ottelut
voitot
tappiot
pisteet *)
Runkosarjat
23 / 24. menossa
545
407
138
814
Pudotuspelit
17
146
109
37
Yhteensä
691
516
175

HUOM! *) maratontaulukoissa otteluvoitosta lasketaan aina 2 pistettä olipa tulos 3-0, 3-1 tai 3-2
.
NAISTEN SM-SARJAN/SM-LIIGAN RUNKOSARJAN MARATONTAULUKKO 1957-2017 (tilanne ennen kauden 2017-18 alkua)
(Lähde: Suomen Lentopalloliiton Lentopallokirja 2017-18)

sijaseurakaudetottelutvoitottappiotpisteetkultaahopeaapronssiavoitto-%
1.Hämeenlinna *)2665245319990694569,5
2.Oriveden Ponnistus *)3376241135182216753,9
3.Salon Viesti / LP Viesti *)2354340513881085174,6
4.Euran Raiku2249732517265036365,4
5.Vaasan Vasama1847829618259291161,9
6.Valkealan Kajo1846324821549614153,6
7.Pieksämäki *)2256824532349010243,1
8.Karhulan Veikot2041421420042853251,7
9.Joensuun Prihat1437616920733802344,9
10.Jyväskylän Pesä-Veikot122341637132633169,7
12.Somero1230516014532000252,5
13.Pihtiputaan Ploki *)1434414020428000140,7
19.LP Kangasala *)81959410118802148,2
26.Rovaniemen Woman Volley *)5123576611400046,3
27.Kuusamon Pallo-Karhut *)71675411310800032,3
36.LP-Vampula *)37626505200034,2
49.Kuortane *)4749651800012,2

* = pelasi liigassa kaudella 2016-17.

 
Helenankatu 17 - 24240 - SALO - 045 110 2253 - toimisto(a)lpviesti.fi - © LP Viesti